Jaká je tedy skutečnost o dokládání příjmů v případě hypotéky? Musíte doložit příjem nebo nemusíte udávat tato specifika? Jak je to s dalšími podmínkami? Na to se nyní podíváme podrobněji v tomto článku.
Začneme tím hlavním, což je název. Hypotéka bez doložení příjmu, už jen z toho názvu vlastně plyne, že by se mělo jednat o půjčku s ručením nemovitostí, ale bez dokládání jakéhokoliv příjmu. To by bylo přece jen logické. Jenomže všechno má rub i líc, takže si to vysvětlíme. Jelikož se jedná o často vyhledávaný výraz, tak zůstal běžný a pro lidi na internetu dostupný, leč se pod ním ukrývá v podstatě hypotéka, u které musíte doložit alespoň nějaký příjem. To ale není těžké, jak si za chvíli řekneme.
Hypotéka bez doložení příjmu je poměrně běžný název, který se stále velice často vyhledává na internetu. Jenomže všechno má své zákonitosti.
V dnešní době si musí každý poskytovatel úvěru zjistit, zdali je jeho klient schopen splácet své závazky. To je dáno zákonem, protože si nikdo nepřeje, aby se lidé dostávali do exekucí nebo dluhových pastí, ze kterých by nebylo úniku, proto je potřeba doložit alespoň nějaké příjmy.
Dokládání je však velice jednoduché, většinou k tomu postačí výplatní pásky za několik měsíců, pokud jste tedy zaměstnanec. Pokud jste podnikatel nebo firma, stačí doložit příjmy a výdaje, faktury nebo daňové přiznání. Pokud nepracujete a máte jiné příjmy, například z pronájmu bytu nebo jiné nemovitosti, či jste na mateřské nebo rodičovské dovolené, invalidní důchodce a podobně, tak máte opět nějaký doložitelný příjem.
Dalším způsobem jak doložit příjmy je zainteresování blízké osoby. To znamená, že do půjčky s vámi vstoupí ještě další osoba a bude takzvaným spoludlužníkem. Například se může jednat o rodiče, pokud jste mladší ročník, pokud jste starší, tak se může jednat o pracující děti, jestliže máte sourozence, tak se může jednat o bratra, sestru či jakékoliv další blízké osoby, které vám vyhoví a vstoupí s vámi do půjčky.
Podnikatelské úvěry se dají vyřídit ještě snadněji. Mnohdy nevadí ani nízké daňové přiznání.