S plenkovinou se lidé poprvé seznámili již za socialismu. Tato doba byla poněkud klidnější a celkově harmoničtější už jen z toho důvodu, že lidé neřešili spoustu existenčních starostí a nebyli uchváceni nadměrným množstvím technických vymožeností. Měli více času sami na sebe a na své děti, které odmalička byly zvyklé na bavlněné plenky. A když odrůstaly, plenky rostly s nimi a v domácnostech se využívaly alespoň jako hadr na podlahu nebo na utírání prachu.
Výhodou plenkoviny je zejména její zdravotní nezávadnost, dětem skutečně neublíží a to je zásadní rozdíl mezi plenkou přírodní a syntetickou, tedy v tomto případě jednorázovou. A když materiál neublíží ani dětem, proč jej nevyužít i pro dospělé? Proč si nedopřát něco, v čem se cítíme příjemně, volně a pohodlně?
Z plenkoviny si šikovné švadlenky, nebo i šikovní muži, co pracují s šicím strojem, zvládnou zhotovit krátké kalhoty, pyžamo nebo tričko s dlouhým rukávem. Látku lze také snadno obarvit, postačí k tomu docela obyčejná barva „Duha“ a máte s ní možnost i batikovat, takže vaše vzezření rozhodně nebude nudné. Především se počítá s tím, že si takové výrobky užijete doma, ale podstatné je to, že si je spíchnete podle své vlastní velikosti, tedy nebudete závislí na konfekci a rozměrech tělesných proporcí, z nichž mnohé se řídí ideální mírou těla podle modelů a modelek.
Ne každý má tělo stavěné jako ideál, a to nemusíte být ani otylí, máte třeba robustnější stehna nebo širší ramena, a konfekční výrobky vás prostě škrtí. A není nic horšího, než se oblékat sice podle poslední módy, ale do něčeho, co nám prostě nesedne. A měkkost a hebkost plenkoviny, ve spojení s perfektním střihem na míru je to, co z vašeho domácího oděvu vytvoří spíše meditační oblečení pro každodenní pohodu u dobré ájurvédksé kávy nebo nějakého ovocného či bylinkového čaje.